Co robimy?

Created with Sketch.

WYKORZYSTANIE PIANKI POLIURETANOWEJ

seedling-5009286_1920

Pianka poliuretanowa  stosowana jest także do produkcji folii bąbelkowej. Folia bąbelkowa, to także doskonały materiał izolacyjny głównie ścian oraz dachów. Świetnie sprawdza się w roli izolatora cieplnego, zapewniając stabilną temperaturę wewnątrz. To także doskonały materiał wyciszający ściany. Z racji swoich właściwości może być używana do zabezpieczenia roślin przed mrozem, czy też ogrodowego basenu przed nagrzaniem wody. Pianka sprawdza się także jako materiał uszczelniający okna, drzwi oraz przewody instalacyjne (np. rury).

 

Pianka poliuretanowa może znaleźć swoje zastosowanie w wykończeniu wnętrz. Umieszczana jest na różnorodne podłoża pod wykładzinę. Pianka może przybierać różne formy: płyt, granulatu lub pyłu. W zależności od swojej formy stosowana jest w miejscach trudno dostępnych (do ociepleń stosowany jest granulat), oraz w przemyśle chemicznym np. do produkcji past BHP.

Pianka poliuretanowa stosowana jest również do produkcji siedzisk i oparć, wykorzystywanych między innymi w krzesłach, kanapach i materacach. Jej elastyczne właściwości sprzyjają wygodzie siedzenia i leżenia, a w przypadku materacy wspierają także zdrowe ułożenie kręgosłupa podczas spania.

Ponadto polipropylen jest z powodzeniem stosowany w przemyśle zabawkarskim. Leda Polymer planuje otworzyć produkcję odzieży na bazie biotechnologii, która będzie charakteryzowała się lepszą trwałością niż tradycyjna odzież. W tym celu mają zostać przeprowadzone próby jakościowe na małą skalę, tak aby produkt stał się popytowy.

-

Pianka poliuretanowa

 

Pianka poliuretanowa powstaje poprzez połączenie ze sobą dwóch składników: poliolu (żywicy) i izocyjaninu (utwardzacza). Połączenie ze sobą obu substancji powoduje szybki przyrost objętości powłoki, co skutkuje dokładnym wypełnieniem przestrzeni. Dzięki składnikom dodatkowym, piance można nadać różnorodne właściwości, od  zwiększonej odporności na wysoką
temperaturę, po wyjątkową, wyróżniającą się na tle innych, barwę.

Pianka poliuretanowa

 

wykazuje doskonałe właściwości higroskopijne, przez co pomaga w nawadnianiu roślin i utrzymaniu ich w znakomitej kondycji przez długi czas. Takie zastosowanie będzie sprawdzało się podczas tworzenia ogrodów wertykalnych, które w ostatnich latach stają się bardzo popularne. Maja one wpływ zarówno na zmianę otoczenia, w jakim egzystujemy jak i na krajobraz miast. W połączeniu z  terenami zieleni miejskiej stanowią one dodatkowe źródło wytwarzające tlen.

 

 

Z dumą informujemy, że Leda Polymer jest częścią projektu FRONTSH1P, dedykowanego zapewnieniu zielonej i sprawiedliwej transformacji województwa łódzkiego w kierunku dekarbonizacji i rewitalizacji terytorialnej. Wspólne wysiłki Leda Polymer i całego konsorcjum FRONTSH1P będą wspierać nasz region i społeczności!

Leda Polymer bierze udział w projekcie Biomotive, który jest finansowany z Bio Based Industries Joint Undertaking w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont 2020, w ramach programu badań i innowacji, na podstawie umowy
o dofinansowanie nr 745766.