Front Page

Created with Sketch.

Nadszedł czas, aby zmienić szare miasta
w zieloną oazę spokoju.

Leda Polymer jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w innowacyjnych i indywidualnie dopasowanych rozwiązaniach z zakresu produkcji piankowych form. Głównymi produktami są folia bąbelkowa, pianka poliuretanowa oraz formy wykorzystywane przy realizacji ogrodów wertykalnych. Ochronie przyrody sprzyja budowanie różnorodnych aranżacji z wykorzystaniem nowoczesnej technologii . Rośliny stanowią naturalny element przyrody, który trafia do bezpośredniego otoczenia i poprawia jego klimat. Tworzenie różnorodnych roślinnych kompozycji. Zapoznaj się z Leda Polymer.


Jak powstaje pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa wykazuje doskonałe właściwości higroskopijne, przez co pomaga w nawadnianiu roślin i utrzymaniu ich w znakomitej kondycji przez długi czas. Takie zastosowanie będzie sprawdzało się podczas tworzenia ogrodów wertykalnych, które w ostatnich latach stają się bardzo popularne. Maja one wpływ zarówno na zmianę otoczenia, w jakim egzystujemy jak i na krajobraz miast. W połączeniu z terenami zielonymi/ terenami zieleni miejskiej stanowią one dodatkowe źródło wytwarzające tlen.

Nasze produkty

Poniżej przedstawiamy produkty, jakie udało nam się stworzyć na przestrzeni lat


Poniżej galeria naszymi produktami.

insulation-2389795_1920
danist-dqXiw7nCb9Q-unsplash

Rodzaje pianek poliuretanowych

Piana o zamkniętych komórkach

Pianka zawiera pęcherzyki gazu, dzięki którym istnieje możliwość uzyskania odpowiednich właściwości izolacyjnych. Pianka posiadająca zamknięte komórki stanowi barierę dla wody oraz powietrza. Wielokrotne badania wykazały, że pianka poliuretanowa posiada najlepsze parametry izolacyjne oraz wytrzymałościowe.

Piana otwarto-komórkowa

Pianka o otwartych komórkach jest bardziej wydajna i ekonomiczna. Stanowi wspaniałą barierę termoizolacyjną i powietrzną. Dodatkowo pianka wykazuje lepsze właściwości dla przepuszczania pary wodnej. Pianka poliuretanowa stanowi skuteczną barierę dźwięku w przeciwieństwie do pianki o zamkniętych komórkach..

Wydajność pianki

Znacznie różni się od tradycyjnie stosowanych technik ocieplenia wełny mineralnej czy styropianu.
Pianka jest szybka do nałożenia/ montażu metodą natryskową i jednocześnie nie wymaga pracy dużej ilości specjalistów/monterów, dzięki czemu oszczędzamy czas potrzebny do instalacji (pianki)

gabka3

zastosowanie

Pianka poliuretanowa może znaleźć swoje zastosowanie w wykończeniu wnętrz/architekturze wnętrz/przy projektowaniu wnętrz. Stosowana jest/ umieszczana jest na różnorodne podłoża pod wykładzinę.
Pianka może przybierać różne formy:

Płyt

Ma zastosowanie w  izolacji ścian zewnętrznych dachów, balkonów, tarasów i 
podłóg.

Pył

Płyty poliuretanowe sprawdzają się do izolacji ścian w  murach dwuwarstwowych lub szczelinowych..

Granulat

Wykorzystywany jest w wypełnieniu mebli tapicerowanych, poduch oparci owych i siedliskowych, kanap, legowisk dla zwierząt, foteli i sof itp.

Otulina

Otulinę stosuje się w zabezpieczeniach rur
z instalacjami
lub
łącza
kanalizacyjne.